Дуисбург срещу Фортуна: много енергия и пиро на дербито, спечелено от Дюселдорф

фортуна дюселдорф2Когато беше свирен последният съдийски сигнал и водачът във Втора Бундеслига Фортуна Дюселдорф взе три точки за промоцията (разстоянието отвъд местата за промоция сега е девет точки), домакините започнаха да скандират неистово. Това по никакъв начин не беше в посока на собствения си отбор, а по-скоро към съдията Саша Щегеман, който за мнозина не свири доста справедливо. От обективна гледна точка човек може да се съгласи с това в някои ситуации, особено в ситуацията за дузпа в 57-та минута. Тук играчът на Дуисбург Кевин Волце беше ясно фаулиран в наказателното поле (което можеше да се види отдалеч), но дузпа не беше дадена.

Дали на рефера Щегеман му дойдоха прекалено много ласкателствата от страна на феновете на Дюселдорф преди мача? Не, най-вероятно не, един съдия би трябвало да бъде неутрален и да действа, но той беше доволен от тях при загряването си с упражнения пред сектора за гости. Той благодари на феновете с палец нагоре, които от своя страна (5000 бяха пътували) искаха да ентусиазират отбора си с фойерверки. Въпреки засиления контрол на входа, те запалиха много пиро в топлия мартенски следобед, но за съжаление имаше хвърлени бомбички на терена и ракети в посока Гегенгераде. Дуисбургчани също използваха пиротехника.

фортуна дюселдорф1Феновете на Дуисбург отново заблестяха с впечатляваща хореография над цялата Северна трибуна, този път със сини и бели знамена в горната част, които изобразяваха надписа „MSV“, а в долната част – гербът на града с двойния орел (често като част от хореографиите на „зебрите“). Игрово почти нищо не се случи през първото полувреме. Дуисбург действаше сдържано, имайки предвид поражението си от Кил с 5:0 през изминалата седмица. Лидерът от столицата на провинцията също играеше предпазливо. Мачът вървеше 0:0 към паузата, но Рувен Хенингс вкара за 1:0 с умел удар (или неделен удар), откривайки за Дюселдорф.

дуисбургПрез второто полувреме се стигна до същината както на терена, така и по трибуните. В края на мача на Гегенгераде се стигна до много кървави сблъсъци с юмруци, защото някои „стари“ фенове подкрепяха „грешния“ отбор. Доста енергия беляза „Трамвайното дерби“ (линия U79 пътува между двете метрополии от 1899 г.) на разпродадения стадион, въпреки че в Дюселдорф мачовете с Кьолн и Рот Вайс Есен се считат за дербита, ако интерпретираме правилно песните.

През второто полувреме Дуисбург се засили, за да изравни, като щеше да го направи в 57-та минута, но в крайна сметка „зебрите“ получиха контраатака и така се стигна до 2:0 за гостите. По-късно ударът на Таши от Дуисбург накара стадионът да изригне, но влезлият в игра Кингсли Онуегбу не успя да направи равенството с двата шанса в последните секунди. Така след пет години завръщането на гостите в Първа Бундеслига е много близко.

фортуна дюселдорфПрез следващата седмица „зебрите“ пътуват до Брауншвайг, а Дюселдорф посреща Билефелд.

Източник: turus.net

Публикувано на Без категория и тагнато, , . Запазване в отметки на връзката.