Пирошоу „Stay Rude-Stay Rebel“ на Южната трибуна на Санкт Паули

санкт паули1Днес на стадион „Милернтор“ се игра експлозивната среща между Санкт Паули и Холщайн Кил. Около 1500 от общо 3000 фенове на Холщайн проведоха преди началото на мача фен шествие от своето място за среща на Реепербан до гостуващия сектор на „Милернтор“.

Феновете на Холщайн Кил организираха днес съвместно пътуване с влак, среща на хамбургския Реепербан, както и общо фен шествие до стадиона. В 10:00 часа феновете на Холщайн се срещнаха на Ханс Алберс Плац.

санкт паули

Пирошоуто на ултрасите на Санкт Паули днес на Южната трибуна

Преди началото на днешния мач от втора лига ултрасите на Санкт Паули направиха пирошоу с панафриканските цветове червено, жълто и зелено. Към него беше представен транспарант с надпис „Stay Rude – Stay Rebel“ (Бъди груб – Бъди бунтовен) в същите цветове. На транспаранта от едната страна се виждаше Че Гевара с надпис „Ultrà“ (логото на Ultrà Sankt Pauli), както и юмрук, който разбива свастика. По средата беше емблемата на Санкт Паули, а в другия край се виждаше канабис.

Пред 29 546 зрители на разпродадения „Милернтор“ Санкт Паули поведе с 1:0 преди „щъркелите“ да могат да компенсират само три минути по-късно с дузпа. Пет минути по-късно гостите от Кил дори излязоха напред в резултата, но с головете си в 74-тата и 89-тата минута Санкт Паули успя да отбележи още една важна домакинска победа с 3:2. Докато Холщайн Кил остава на трето място във Втора Бундеслига, Санкт Паули е само на три точки от зоната на изпадащите.

В деня преди днешния мач около 150 фенове на Холщайн посетиха последната тренировка на своя отбор на стадиона си. Играчите бяха мотивирани с песни за предстоящия мач и с транспаранта „Ние имаме една мечта… последен съдийски сигнал… победа… Холщайн! Да победиш Паули, значи да станеш легенда“.

Срещата между Кил и Санкт Паули предния мач донесе някаква експлозивност, защото ултрасите на Санкт Паули при нападение взеха знамето на ултра групата Supside Kiel. Предният път имаше нахлуване на терена от страна на феновете на Холщайн, които временно успяха да вземат знамена на Санкт Паули, но не ги защитиха от стюардите, играчите и охранителите. Заради нападението в Хамбург бяха направени претърсвания на домове.

Източник: Faszination Fankurve

Публикувано на Без категория и тагнато, . Запазване в отметки на връзката.