Рекордьорска хореография, пиро и почти прекратяване на срещата

рапид виена2

Днес на Вестщадион се проведе 325-тото дерби между Рапид и Аустрия Виена. Преди началото на мача Ultras Rapid организираха в Block West хореография от две части, която беше под мотото „Само ние сме рекордьори“. През първото полувреме се стигна почти до прекратяване на мача.

В хореографията беше издигнато най-напред до покрива на Block West знаме с надписа „Rekordmeister“ и показан транспарант с думите „sind nur wir“. След като монтираното на покрива знаме изчезна, бяха хвърлени конфети, като така се получи надписа „SCR“ и по този начин беше написано в Block West с конфети съкращението на Шпортклуб Рапид Виена.

рапид виена1

Хореографията в Block West

През изминалия четвъртък Ultras Rapid отпразнуваха своя 30-ти рожден ден. Днешната дерби хореография беше представена със съответното лого за 30-годишнината на Ultras. Хореография за рожден ден, която в истинския смисъл обаче не впечатли кой знае колко. Гостуващите фенове на Аустрия Виена привлякоха внимание с хореография с думите „Ние винаги ще сме с теб!“. Преди дербито феновете на Аустрия Виена се придвижиха към Хютелдорф с дерби шествие, както бе обявено.

рапид виена

Пет минути след началото на мача играчът на Аустрия Виена Рафаел Холцхаузер беше ударен от летящи предмети от Block West и получи малка рана. При този случай феновете на Рапид бяха предупредени, че при следващия инцидент дербито ще бъде прекратено. И така дойде 27-та минута, когато отново полетяха предмети. Този път към играча на Аустрия Фелипе Пирес. Реферът прекъсна дербито за почти десет минути. Футболистите влязоха в съблекалнята, като дербито беше заплашено от прекратяване, но до това не се стигна. В други страни летящите предмети дори не биха си заслужили споменаването. През второто полувреме нахлуващи на терена се погрижиха за кратката радост.

аустрия виена

Феновете в гостуващия сектор

Двата тима си разделиха равенството 1:1 в днешното дерби. Феновете и на двата тима запалиха пиротехника. Гостите излязоха напред в 62-та минута, но две минути по-късно Рапид изравниха за крайния резултат. Вестщадион със своите 25 600 зрители не бе напълно разпродаден.

Източник: Faszination Fankurve

Публикувано на Без категория и тагнато, , . Запазване в отметки на връзката.