По време на вчерашния домакински мач на БФК Динамо срещу Шалке 04 за Купата на Германия в началото на второто полувреме беше издигнато голямо знаме над хората в сектора и знаме „BFC Dynamo Hooligans“ на оградата. При правенето на пирошоуто знамето на оградата на Ultras BFC се запали.

Докато феновете на БФК не забелязваха, че знамето гори, стюард с пожарогасител гасеше огъня. Знамето не е напълно изгорено, но има голяма дупка.

Също така преди началото на първото полувреме феновете на БФК започнаха мача за Купата на Германия срещу Шалке с голяма хореография под мотото „Кралете на Изтока и ГДР“. В 72-та минута и двата фенски лагера скандираха „Scheiß DFB“.

Видео на Groundhopper.eu, на което могат да се видят двете хореографии на БФК, горящото знаме на ултрасите на БФК и скандирането срещу Германския футболен съюз:

Вчера в Берлин 14 117 зрители на Фридрих Лудвиг Ян Шпортпарк видяха как отборът от Първа Бундеслига се измъчи срещу рекордьора на ГДР, но в крайна сметка победи с 2:0 с голове в 78-та и 91-та минута.

Преди мача за купата полицията е задържала 91 фенове на БФК. Органите на реда са действали съгласно „Общия закон за защита на обществената сигурност и ред“.

Публикувано на Без категория и тагнато, . Запазване в отметки на връзката.