Поредна победа за НК Загреб 041

нк загребВалеше през целия ден, но времето се промени точно преди началото на срещата. Точно навреме, за да се запълнят двете малки трибуни между Дугаве и Хрелич. Мачът започна, когато барбекюто беше запалено, а задушеното беше наполовина готово.

Единственият възможен изход от мача беше победа, но противникът не се даде лесно. Въпреки че Звонимир Кнежевич вкара в 8-ата минута благодарение на един от своите спринтове по лявото крило, НК Загреб 041 имаше трудности с Травно. Точно преди този мач отборът им подписа договор с нов вратар, който гарантираше, че не всеки удар във вратата ще бъде гол. Той спаси няколко страхотни удара както в игрови положения, така и от преки свободни удари. Ударихме няколко пъти в гредата. Голът, който щеше да донесе спокойствие, така и не идваше.

В един момент и двата отбора с неспирни атаки имаха шанс да отбележат гол. Противникът, окуражен от добрата защита, тръгна в предни позиции и грешка на наш защитник почти доведе до отбелязването на гол от тяхна страна. Техният нападател ритна топката несполучливо в последния момент. В края на мача „белите“ успяха да отбележат – след като противниковият вратар парира топката три пъти тя попадна при дебютанта на НК Загреб 041 Матео Чосич, който отбеляза. Това се случи в 80-ата минута, а това означаваше голямо облекчение както на терена, така и по трибуните. Празненствата продължиха със задушено и барбекю до ранните сутрешни часове. Следващите няколко мача са голямо предизвикателство за НК Загреб 041 – гостуване на ФК Чехи, домакинство на Мала Млака и дербито срещу първенеца Зеленгай.

НК Загреб 041 спечели срещу Травно с 2-0 като домакин и вече има 10 точки в 5 мача.