Събуждаме се от съня

монреалМонреал Импакт го направи на финала на КОНКАКАФ.

Само за 48 часа бяха продадени 45 000 билети, нещо нечувано в Северна Америка. С препълнен стадион от 61 004 привърженици, включително много фенове на Клуб Америка, беше ясно, че ще бъдем част от историческа вечер. И тя беше такава. Гостуващият отбор беше доста силен за нашето ниво. Разбира се, всеки беше разочарован да гледа как играчите на Клуб Америка празнуват своята победа на континенталния шампионат на нашия стадион, но любовта не беше пречупена.

Ние не се чувстваме провалени, нищо, че нашият отбор загуби с 4-2. Това беше просто краят на едно невероятно пътуване в света на международния футбол.

С три гола за 20 минути Клуб Америка ни показа колко по-стабилно седи техният тим. Мачът беше все пак исторически. Започнахме с шествие преди мача, направихме голяма хореография и скандирахме през целите 90 минути.

Това беше последният мач на една невероятна година в международното състезание, която започна с канадския шампионат през 2014 г., следвайки от срещите и елиминирането на отбори от САЩ (Ню Йорк Ред Булс), Салвадор (Клуб Депортиво ФАС), Мексико (Пачука) и Коста Рика (Алахуеленсе). Никой не мислеше, че е възможно. И все пак ние го направихме.

Вместо да плачем заради загубата от Клуб Америка, в действителност сме щастливи. Щастливи, защото най-силният и драматичен момент в това състезание беше голът на Камерън Портър от Монреал в 93-тата минута срещу Пачука. Това наистина беше връхната точка на тазгодишното КОНКАКАФ състезание. И ние бяхме там, за да го изживеем.

монреал импакт монреал импакт1

Rebel Ultras

Публикувано на Без категория и тагнато, , , , , . Запазване в отметки на връзката.