Футболът е магия!

монреалНа 3 март беше определено Монреал Импакт да играе във втория етап на КОНКАКАФ Шампионска Лига срещу Пачука от Мексико.

Ставайки шампион на Канада през миналото лято, с три победи и едно равенство в груповата фаза, Монреал Импакт успя да достигне до четвъртфиналите на шампионата. Поставен на 4-то място, Монреал се изправи срещу мексиканския клуб Пачука, вторият в турнира Клаусура през 2014 г. на Лига MX, първа дивизия в Мексико.

Пачука, 4 пъти носител на КОНКАКАФ Шампионска лига (2002, 2007, 2008, 2009-10), със сигурност е бил фаворит. Срещу тимове от Канада и Съединените щати, мексиканските клубове печелят винаги като домакини. В действителност, в първия мач в Пачука специалистите фаворизираха Пачука с шансове 14 към 1.

Въпреки надморската височина (2300 м.), въпреки че това гостуване поднови графика на играчите, въпреки че Монреал Импакт завърши на последно място в МЛС за сезон 2014 г., въпреки че това е първият мач за тима, докато Пачука е в средата на сезона, Дили Дука от Монреал успя да вкара два гола на чужд терен, като тима напусна Пачука с равенство.

Около 30 привърженици от различни фенски групи на Монреал (Front Commun Montréal, Ultras Montréal 2002, Section Ludovica и ARMS) пропътуваха 4 600 км. за няколко невероятни „далечни дни“. Вторият етап от четвъртфиналите се игра миналия вторник, 3 март. С равенството в Пачука, Монреал се нуждаеше от победа или равенство 0-0 или 1-1, за да се класира за първи път на полуфиналите. Въпреки лошите условия за игра през март (валеше сняг и температурата беше -7 градуса), отборът излезе на Олимпийския стадион пред 38 000 привърженици, включително някои мексикански фенове от мексиканската диаспора в Монреал.

След организираната хореография от UM02, мачът започна. През първото полувреме Монреал Импакт търсеше равенството. При резултат 0-0 след 80 минути игра, Пачука получи правото да бие дузпа заради грубата игра на Лоран Симан от Монреал, който наскоро дойде от Стандарт Лиеж. 1-0 за Пачука. Това означаваше, че Монреал Импакт ще бъде елиминиран от Шампионската лига. Ние продължихме да пеем. В 93:04 минута Камерън Портър, който влезе на терена само няколко минути по-рано, във втория си професионален мач, превърна един прекрасен пас от Калъм Мелас в гол, 1-1.

От основаването си през 1992 г., това е най-лудият момент досега. Полуда по трибуните. Пиро, факли, непознати се прегръщат един друг, нашият треньор Франк Клоп получи червен картон заради нахлуване на терена. Пълна лудост!!!

Именно на този исторически мач опънахме ново знаме с логото на Rebel Ultras в близост до това на Front Commun Montréal. Също имахме банер в подкрепа на Съюза на играчите в МЛС, който преговаря за нов колективен трудов договор. Невероятно. Сега Монреал Импакт ще се изправи срещу Алахуеленсе от Коста Рика на 18 март в Монреал. Front Commun Montréal ще бъде там.

монреал импакт монреал импакт1Моменти от мача: Атмосферата след изравняването: