Уикенд в Солун (Гърция)

Граундхопъри (хора, пътуващи в други страни, за да посещават мачове и да се запознават с атмосферата по трибуните) посетиха баскетболно дерби и мачът между ПАОК и Олимпиакос, прочетете тяхната история!

5Група момчета от International Groundhopping Crew посетиха гръцкия град Солун. Те посетиха ПАОК срещу Арис (баскетбол) и ПАОК срещу Олимпиакос (футбол). Също така са били и на стадионите на Арис и Ираклис.

Това е тяхната история от уикенда:

Солун 7.2-9.2.2015

В петък на 6 февруари 2015 г. всички ние се срещнахме в Лондон и заедно се запътихме към летище Гетуик, чакайки полета си за Солун рано в съботната сутрин. С помощта на няколко кена нощта премина много бързо и ние бяхме готови за пътуването! Хвърлихме багажа си в хостела и отидохме в една кръчма, за да гледаме мача между Арсенал и Тотнъм. Трябваше да тръгваме след 70-тата минута, защото баскетболното дерби ни очакваше.

7.2.2015: ПАОК – Арис (баскетбол)

паок арисВзехме такси до залата, която се намира доста далеч от центъра на града. Служителите в залата не знаеха наистина как да отпечатат нашите предварително поръчани билети, но в крайна сметка взехме билетите си и влязохме в залата точно за началото на мача.

Почти всички места бяха разпродадени и изглеждаше, че феновете са мотивирани. Шумът стана много силен, отразявайки се в тавана.

ПАОК започна много добре и водеше през първата четвърт. Арис от друга страна започна нервно, но това е разбираеми при този шум. Освен това, феновете често използваха пиротехника, за да отвличат вниманието на играчите на Арис при техните атаки. През втората и третата четвърт Арис започнаха да играят по-добре и поведоха в резултата. Не само резултатът се промени, но и атмосферата стана малко по-лоша, тъй като много фенове изглеждаха разочаровани.

По време на последната част на играта Арис отстъпи и позволи на ПАОК да се доближи. Феновете отново станаха по-шумни и пееха до последния момент, но Арис водеха с 8 точки една минута преди края. Много фенове взеха знамената си от оградата и напуснаха. Те пропуснаха един много интересен край, тъй като ПАОК загуби само с една точка!

Краен резултат: 77:78

Неделя:

Станахме много рано сутринта, за да разгледаме някои забележителности в града. Можем да кажем, че Солун е много красив град и препоръчваме на всеки да го посети. Не е от най-модерните места, но със сигурност има голяма атмосфера.

По-късно отидохме до стадионите на Ираклис, ПАОК и Арис, за да направим някои снимки на стадионите и уличното изкуство наоколо. За съжаление, мачът на Арис, който трябваше да бъде в същия ден от 13:00 е преместен за понеделник, така че го пропуснахме. Бордът на клуба все пак ни допусна на стадиона и имахме възможност да наблюдаваме тяхната тренировка. По този повод всички ние искаме да благодарим много на Арис за тяхното гостоприемство!

Арис:

арис арис1Ираклис:

ираклис ираклис18.2.2015: ПАОК – Олимпиакос

Преди мача имаше огромно полицейско присъствие, което обясняваше защо мачът на Арис е преместен. Гостуващите фенове нямаха разрешение да идват на този мач, така че огромното полицейско присъствие беше още по-впечатляващо.

Фенове на ПАОК се опитаха да нападнат автобуса на Олимпиакос, което предизвика бой с полицията. Накрая полицията блокира целият площад пред стадиона и обгази със сълзотворен газ цялата зона. Ние решихме да отидем до клубния магазин, за да се измъкнем от сълзотворния газ. Това направиха и много други фенове. В крайна сметка въздухът се изчисти и отидохме на стадиона един час преди началото на мача.

Стадионът вече беше доста пълен и Gate 4 започнаха отрано с песните, много впечатляваща атмосфера преди мача. Когато играчите на Олимпиакос се опитаха да загреят, няколко фенове до страничната линия ги посрещнаха с факли. Наистина много топло посрещане.

Когато играчите излязоха, феновете на ПАОК създадоха масивно пирошоу на цялата трибуна! След като започна мачът атмосферата не беше толкова добра. Всички бяхме малко изненадани, че преди началото на срещата цялата трибуна скандираше, а веднага след първия съдийски сигнал само малка част пееха. Може да има много причини за това, като по-студеното време, лошите резултати на ПАОК напоследък или просто фактът, че този мач беше много скучен и слаб.

Както и да е, атмосферата беше много по-добра за разлика от голяма част от останалите футболни стадиони. Факли и димки бяха използвани почти нон-стоп и Gate 4 беше покрит с черно-бели знамена за известно време, което изглеждаше много добре!

През второто полувреме играта беше прекъсната за известно време, тъй като играч на Олимпиакос отказа да отиде до корнера, защото феновете на ПАОК хвърляха по него всичко, което е в тяхното обкръжение. Играчът ритна топката по трибуните, което ядоса феновете още повече, както и играчите на ПАОК, водейки до ожесточени дискусии на терена. За съжаление, не мога да ви кажа за някакви по-важни моменти на терена, защото те просто липсваха.

Краен резултат: 0:0

5паок паок1

Текст: Noël van Dam, Снимки: Dan Deamer, Lukasz Dolegowski, Noël van Dam.

International Groundhopping Crew

Публикувано на Без категория и тагнато, , , , , . Запазване в отметки на връзката.