Каталуния и Страната на баските завършиха 1-1 на Сан Мамес

Шави водеше каталунската атака в приятелския мач срещу Страната на баските на Сан Мамес.

Девет играчи на Барса взеха участие в приятелската среща, в която голове отбелязаха Ариц Адурис и Серхио Гарсия.

Националните отбори на Страната на баските и Каталуния завършиха наравно 1-1 на Сан Мамес в приятелска среща, която отбелязва 100-годишнината от първия двубой между тези две страни. Това беше празнична вечер, особено през първото полувреме, когато бяха отбелязани головете.

За Каталуния започнаха пет играчи на Барса: Марк Бартра, Жерар Пике, Жорди Алба, Шави и Серхио Бускетс. На пейката бяха: Жорди Масип, Мартин Монтоя, Серхи Роберто и Серхи Сампер.

Мачът не започна добре за Каталуния, защото в третата минута Ариц Адурис откри резултата. Само няколко минути по-късно баските имаха възможност да вкарат още един гол.

Каталунците се хвърлиха в атака и накараха баските да се приберат в защита, като Шави дирижираше атаката през средата. В края на първото полувреме играчът на Еспаньол Серхио Гарсия отбеляза изравнителния гол.

За началото на второто полувреме в игра влязоха още няколко играчи на Барса. Това са резервите: Масип, Монтоя, Серхи Роберто и Серхи Сампер.

Източник: fcbarcelona.com

Публикувано на Без категория и тагнато, . Запазване в отметки на връзката.