Нека да започваме играта!

асуагаЗдравейте, приятели! Ние пак сме тук!

Лигата за нас започна преди месец и досега сме изиграли пет мача с 3 победи и 2 загуби. Добро начало за едни отбор, който се опитва да избегне изпадане. По трибуните сме по-малко хора, отколкото миналия сезон (много хора живеят и учат далеч от Асуага и за тези хора „модата свърши“. Ние не искаме такива хора около нас).
Първият мач беше домакинство срещу Феунте де Кантос. Спечелихме в последната минута с гол на млад местен футболист. Показахме и хореография с мотото „Que empiece el juego“, което означава „Нека да започваме играта“.
Следващата седмица пътувахме до Оливенса (на около 150 км. от Асуага), за да видим победата на нашия тим с 1-2.
В третия мач допуснахме първото си поражение: 0-3 срещу Дон Бенито (добър отбор, който се очаква да завърши в горната част на класирането).
Следващият мач също го загубихме: 1-0 в Кория (далечно пътуване, повече от 500 км. отиване и връщане). 15 членове на нашата група бяха на мача.
Последният мач беше победа срещу Санта Амалия (друг добър отбор) с 1-0 и с добра подкрепа.
В допълнение, нашият тим създаде дублиращ отбор и така ще имаме футбол в града всяка седмица. Добра новина!